Mail

info@mersinkanalacma.net

Çalışma Saatleri

7:00 - 19:00

TIKANIKLIK AÇMA YÖNTEMLERİ
Mart 25, 2021

TIKANIKLIK AÇMA YÖNTEMLERİ

 LAVABO TIKANDI NASIL AÇARIM 

Bu tür tıkanıklığı açmanın birden fazla yolu vardır en çok bilinen ve kullanılan yöntem kimyasal kullanmak bu yöntem biraz tehlikelidir zira vücutunuzla  teması  durumunda  ciddi zararlar görebilirsiniz gerekli güvenlik önlemleriniz almanızı öneririz.

kostik asit kullanarak mutfak tıkanıklığı süzgeç tıkanıklığı gibi basit tıkanıklığınızı açabilirsiniz bu tür uygulamalarda sıcak su kullanmalısınız ancak dikkat  edilmesi gereken şey çok fazla uygulama yaparak borunuza zarar vermeyin çünkü bu uygulama aşırı ısı açığa çıkmasına neden olur buda borunuzun bükülmesine neden olur. Bu nedenle  uygulama sonrasın da bol miktarda soğuk su ile soğutma işlemi yapmalısınız

BASINÇ UYGULAYARAK TIKANIKLIK AÇMA 

 

Bu yöntem genellikle ana hatlarda kullanılır. Şebeke hattından hortum vasıtasıyla bağlantı alın hortumun ucunu gidere sokun ve etrafını iyice bezle veya onun gibi sert bir kumaş parçası ile sıkıca kapatın ardında şebeke suyunu açın oluşacak basınç ile boru içerisindeki tıkanıklık veya oluşan set ortadan kalkacaktır ve ana kanalizasyon hattına gidecektir. Tıkanıklık açılınca kadar bir defa uygulayın.

karbonat ve sirke ile de mevcut tıkanıklığınızı açabilirsiniz yumuşak dokular ve yağ oluşmuş borular ve basit tıkanıklığı için kullanılabilir  bir yöntemdir.

Tel kılavuz yardımı ile mutfak tıkanıklıklarınızı ve klozet tıkanıklıklarınızı çok kolay bir şekilde açabilirsiniz. boru içerisindeki peçete ve ıslak mendil tarzındaki cisimleri bu tel kılavuz yardımıyla kolaylıkla açabilirsiniz.

POMPA İLE TIKANIKLIK AÇMA 

pompa ile tıkanıklık açma aslında su basınçlı tıkanıklık ama ile aynı yöntemdir birbirine yakın bir uygulamadır. burada su yerine hava basıncı uygulanarak uygulanarak açılım sağlanıyor. Bunun için basit bir hava pompası yeterlidir.  tıkalı borunun ağzına pompayı yerleştirin ve basınçlı havayı  birden verin ve tıkanıklığa neden olan cismi ana hatta yollayın

Yorum Ekleyin

Call Now ButtonTıkla ve Hemen Ara